Santo Domingo

Santo Domingo Gran Antaño Reserva

  • Výrobce:Santo Domingo
  • Země původu:Dominikánská republika
Rum pro vizionáře. Zástupce v Evropě zatím nepříliš známé značky, která také patří do portfolia Oliver&Oliver. Má ty nejlepší předpoklady pro to být výbornou ingrediencí do rumových koktejlů. Takový je rum Santo Domingo Gran Antaño Reserva.
Delší popisek:

Santo Domingo není jen jméno krásné metropole Dominikánské republiky, ale i zatím nepříliš známá značka dominikánského rumu. A je to vlastně příhodné jméno. Vždyť rum je pro Dominikánce nedílnou součástí životního stylu!

Jak chutná? Smyslně!

O barvě rumu Santo Domingo Gran Antaño Reserva můžeme říci, že je tmavozlatá, případně velmi světle hnědá. Vůně je potom příjemná, harmonická, sladce máslová s tóny mandlí a ořechů. Chuť je nasládlá a někteří ji označují za smyslnou – mísí se v ní sladkost karamelu, jemnost vanilky a vše podtrhávají tóny mandlí.

To vše se ukrývá v jednoduché štíhlé lahvi s červenozlatou etiketou. A kdo ví, třeba ilustrace s puncem historie, která na lahvi také je, zobrazuje některou z ulic Santa Dominga v dávných dobách. Na štítku lahve se dozvíte i to, že rum Santo Domingo Gran Antaño Reserva je další z produktů kubánského rodinného podniku Oliver&Oliver.

A dost možná se tím vysvětluje i to, proč se o tomto rumu říká, že má kubánské srdce. Vždyť rodina Oliverů přišla do Dominikánské republiky právě z Kuby…

Pozor, není rum jako rum!

Pozor si dejte na to, že rum Santo Domingo Gran Antaño Reserva má sourozence, který se od něj na první pohled příliš neliší. Snad jen tím, že štítek má zelený a v jeho názvu chybí slůvko „Gran“. Rumoví znalci nicméně poznají, že Gran Antaño Reserva je oproti svému sourozenci chuťově komplexnější a malinko těžší. A při přímém porovnání dvou lahví se oba rumy drobně liší i v barvě.

Rum Santo Domingo Gran Antaño Reserva je na trhu nováčkem. V Evropě ho zatím zná jen málokdo, recenzí, které se ho týkají, je minimum. Nicméně pokud ve vás třímá objevitelská duše a považujete se za rumového vizionáře, určitě do lahve tohoto rumu investujte. Poměr kvality a ceny je více než slušný.

A pokud se vám tento rum podaří koupit, pak si toho považujte. Na rozdíl od jiných značek není úplně jednoduché značku Santo Domingo sehnat.

Proč právě tento rum Upřímně, slyšeli jste někdy předtím o rumu Santo Domingo Gran Antaño Reserva? Pravděpodobně ne. Tento dominikánský rum není v Evropě příliš známý a dováží se sem v omezeném množství. Nicméně rum Gran Antaño je tajným tipem všech znalců a milovníků rumu, pokud chcete kvalitní nápoj za příjemnou cenu.

Náš tip Rum Santo Domingo Gran Antaño Reserva je vhodnou součástí klasických rumových koktejlů i long drinků, nicméně pokud ho chcete poznat v celé jeho kráse, pak ho ochutnejte v čistém stavu. Jen tak si ho vychutnáte naplno.