Cubanacán

Cubanacán Orangerie

  • Výrobce:Cubanacán
  • Země původu:Dominikánská republika
Smyslná sladkost pomerančů a zároveň na pozadí tóny velmi kvalitního rumu. Cubanacán Orangerie je důkazem toho, že ochucené rumy nepatří jen do míchaných nápojů a nejsou druhořadými produkty. Ochutnejte a nechte na patře rozvinout sladkost citrusových plodů!
Delší popisek:

Kubánské pomeranče – to bylo v dobách před revolucí synonymum pro nedobré kyselé plody, které měly k chuťovému zážitku opravdu daleko. Kubánské pomeranče, jejichž chuť se objevuje v rumu Cubanacán Orangerie jsou naopak příjemně sladké. Nicméně se nenechte zmást – ač se tento zlatý rum hrdě hlásí ke kubánským kořenům, vzniká v Dominikánské republice!

Vychutnejte si spojení rumu a pomerančů

Jako by i barva rumu Cubanacán Orangerie chtěla světu jasně říci, čím je tento rum ochucený. Je svítivě oranžová s jen mírným nádechem do červené barvy.

Pomeranče se pak odrážejí i ve vůni – tóny pomerančové kúry jsou velmi silné a mísí se s o poznání lehčí a méně výraznější vůní dubového dřeva. V chuti je rum Cubanacán Orangerie sladký – výrazně sladší než většina jiných rumů – opět s výraznými tóny citrusů a zejména pomeranče. Vše se perfektně doplňuje, nic nevybočuje, harmonie je téměř stoprocentní, sladkost medová.

Rumový likér, který zrál deset let.

Rum Cubanacán Orangerie patří do kategorie ochucených rumů. Vyrábí se z čerstvé šťávy z cukrové třtiny, která nejprve zkvasí, pak se destiluje a nakonec se uloží do dubových sudů do solera systému, ve kterém zraje dalších deset let. Na závěr je pak tento rum obohacený o extrakt ze sladkých karibských pomerančů.

Ač je Cubanacán Orangerie mnohými řazený spíše mezi rumové likéry a nikoli mezi „právoplatné“ rumy, je v jeho chuti i přes výraznou sladkost a exotické ovocné tóny velmi dobře cítit charakter a vlastnosti původního kvalitního rumu.

Kuba nebo Dominikána?

Název rumu Cubanacán je malinko zavádějící – jasně odkazuje na Kubu a tradici kvalitních kubánských rumů, nicméně vyráběný je tento rum v Dominikánské republice a patří do portfolia rodinného podniku Oliver&Oliver. V obchodech je k dostání v několika mírně odlišných verzích balení. Obvykle jde ale o vysokou elegantní lahev s bohatě zdobeným štítkem ve zlaté a červené barvě.

Výrazná pomerančová chuť by mohla někoho svádět k tomu, aby tento rum použil do koktejlů, vězte ale, že úplně nejlepší je Cubanacán Orangerie v čistém stavu, kdy naplno vyniknou všechny jeho chuťové vrstvy.

Proč právě tento rum Rum Cubanacán Orangerie patří k menšině rumů, které se vyrábějí nikoli z melasy, ale přímo z čerstvé šťávy cukrové třtiny. A na jeho chuti je to znát – je svěží, příjemná a s nepříliš tradičními chuťovými akcenty, které jsou pro rumy vyráběné přímo z “guarapy” typické.

Náš tip Pomerančový Cubanacán obsahuje jen třicet procent alkoholu. Je tedy výrazně slabší než velká většina rumů – a díky tomu je ideální pro popíjení v čistém stavu, případně s kostkou ledu, aniž by vás druhý den bolela hlava z přemíry alkoholu.