Botran

Botran Añejo oro 1l

  • Výrobce:Botran
  • Země původu:Guatemala
Ron Botran Añejo Oro je vyráběn kombinací rumů o průměrné době zrání 5 let. Pije se čistý, s oblibou je míchán do prvotřídních koktejlů, ale používá se i k přípravě horkých nápojů.
Delší popisek:

Zlatý rum z Guatemaly vzniklý smísením rumů s průměrnou délkou zrání pět let

V jeho zlaté barvě jako kdyby se zrcadlily sluneční paprsky, které dopadají na plantáže cukrové třtiny v Guatemale. Právě z Gautemaly z produkce destilérky Casa Botran rum Botran Añejo Oro pochází.

Vůně zlatého rumu Botran Añejo Oro je sladce karamelová, s lehkým nádechem vanilky a někde vzadu i se stopami sladkého ovoce. Chuť je nejprve také karamelově sladká, vzápětí ale jazyk polechtá chuť koření a na to se ohlásí hlouběji uložené dřevité tóny. A na závěr pak hlavně na rtech příjemně dlouho ulpí sladká dřevitá chuť.

Pět let v sudech po whisky

Botran Añejo Oro je vyváženou směsí jemných rumů, které zrály v dubových sudech v průměru pět let. Tyto dubové sudy už navíc byly provoněné předchozí dlouholetou přítomností whisky a člověk tuší, že to nejlepší z jejího aroma proniklo i do nitra tohoto rumu.

Se zlatou barvou rumu je sladěna i etiketa na čiré baculaté lahvi. Tahle kombinace vypadá atraktivně a své kouzlo neztratí ani v okamžiku, kdy z lahve poprvé nalijete do sklenky a ochutnáte.

Kvalitní reprezentant Guatemaly

Botran Añejo Oro je reprezentativním příkladem zlatých rumů z produkce Guatemaly, kde jsou tisíce a tisíce hektarů cukrové třtiny a kde se palírenský průmysl naplno etabloval po roce 1948 – dlouhá desetiletí zkušeností jsou v prvotřídní chuti tohoto rumu znát.

Proč právě tento rum? Nákup rumu Botran Añejo Oro je vynikající obchod. Na svůj věk jde o velice vyspělý rum s několika vrstvami chuti. Svou kvalitou se vyrovná i rumům, které patří do jiné cenové třídy.

Náš tip: Botran Añejo Oro se nejčastěji upíjí čistý, případně zchlazený několika kostkami ledu. Chybu neuděláte ale ani v okamžiku, kdy ho přimícháte do koktejlu, nebo pro něj najdete uplatnění v horkém nápoji. Ostatně právě v něm se jeho chuť naplno rozvine.

Silver Medal - Dark Rum - 2006 International Sugar Cane Spirits Tasting Competition Ybor City “Gold Award” v kategorii “80 Proof Dark” na “International Rum Festival 2003” Kanada.