Botran

Botran Reserva 0,7l

  • Výrobce:Botran
  • Země původu:Guatemala
Excelentní a luxusní komplex blendovaných rumů. Rumy byly stařeny mezi 5 a 14 lety, než se podařilo dosáhnout unikátnosti a harmonie všech chutí. Vytříbený rum Botran Reserva má barvu mědi a je destilován ze sirupu fermentované cukrové třtiny. Kdo ochutná, téměř vždy se do něj zamiluje.
Delší popisek:

Guatemalský hnědý rum vzniklý smísením rumů s délkou zrání od 5 do 14 let

Vyznat se v chuti rumu Botran Reserva je podobně těžké jako se vyznat v ženě. První ochutnání sice zcela jasně evokuje karamel a dubové dřevo. S každým dalším převrácením doušku na jazyku se ale objevuj nová chuť, jednou je to vanilka, pak fíky, javorový sirup, lehce i káva, koření… Někteří z degustátorů hovoří o vrstvené sladké složitosti, nicméně luštit tento chuťový hlavolam je opravdu příjemné.

Složitá chuť odráží pestrost ingrediencí

Čím to, že je hnědý rum Botran Reserva z produkce guatemalské destilérky Casa Botran tak složitý? Vznikl totiž smísením několika výborných rumů s dobou zrání od pěti do čtrnácti let. A nelišila se jen doba zrání, ale i podmínky, které rumy ke svému „staření“ měly.

Část jich zrála v nových dubových sudech a ve vysoké nadmořské výšce, jiným se dostalo několika let v sudech od whisky a do výsledného kompletu se dostaly i rumy, které dlouhé roky zrály v sudech po aromatickém sherry.

Barva obalu ladí s barvou obsahu

Barva rumu Botran Reserva je tmavozlatá, měděná a je de facto předehrou k aroma, které rum má – zcela jistě ucítíte dub, zachytíte lehký dotek vanilky a karamelu, někde vzadu jsou cítit i zralé třešně. Láhev se zlatavým obsahem pak má elegantní černou etiketu se zlatým písmem – prostě sladění do posledního detailu.

Botran Reserva je z rodiny jemných guatemalským rumů a všechny rumy, které jsou součástí Botran Reserva, byly vydestilovány z panenského sirupu fermentované cukrové třtiny – ta zrála na nekonečných plantážích jižní Guatemaly. Poprvé se rum Botran Reserva objevil na vybraných trzích v roce 2010.

Proč právě tento rum? Botran Reserva je rum nepostrádající dřevitost a zároveň sladkost, jako většina guatemalských rumů je ale velmi jemný a jeho složitou a vrstvenou chuť si užije jako člověk, pro které jsou rumy velkou láskou, tak i ten, kdo s podobným nápojem nepřichází do styku denně.

Náš tip: Bylo by škoda tento komplet blendovaných rumů, který byl připravený s velkou zručností a ve kterém se zrcadlí desítky let zkušeností, jakkoli míchat – všechny chutě si člověk nejlépe vychutná, když bude rum Botran Reserva popíjet čistý.

2011 Excellence in Flexography Awards Competition 2011 Premier Print Awards for technical excellence in the packaging category