Zacapa

Zacapa Etiqueta Negra 0,7l

  • Výrobce:Zacapa
  • Země původu:Guatemala
Ron Zacapa Etiqueta Negra je směsí šesti až třiadvacetiletých rumů tmavě mahagonové barvy, jež se vyznačuje obrovskou jemností chuti. Limitovaná edice ideální pro ty nejnáročnější chuťové buňky.
Delší popisek:

Za vším hledej ženu. A to i za limitovanou edicí rumu Zacapa - Ron Zacapa Etiqueta Negra – jež má zvýšený, třiačtyřicetiprocentní obsah alkoholu. V roli Master Blendera, tedy v roli toho, kdo dohlíží na celý proces staření a blendování, se totiž uplatňuje žena – Lorena Vasquézová – jedna ze tří žen na světě, které na pozici Master Blendera pracují.

Ron Zacapa Etiqueta Negra – v chuti se odráží jemná ženská ruka

Jemnější ženská ruka jako by se ale odrážela ve vůni i chuti tmavého rumu Zacapa Etiqueta Negra. Vůně má lehký jemný začátek a až po chvíli se ve skle začne rozvíjet voňavý koncert, který odstartuje sladkost karamelu, pak následuje vanilka a kakao a poté další vrstvy vůně odkazující na dlouhá léta zrání a mísení v systému solera.

Složitá, plná a velkorysá chuť rumu Zacapa Etiqueta Negra má viskózní charakter a rozvíjí se jemně – od sladkých tónů medu a karamelu k dřevitosti dubu, pikantnosti koření a horkosti sušeného ovoce. Každý doušek je trochu jiný, všechny ale mají příjemně výrazný finiš, který uspokojí i nejnáročnější chuťové buňky.

Specifické podmínky zrání = jedinečná chuť

Všechny rumy od Zacapa Centenario, který je jedničkou mezi rumy v Guatemale, zrají ve specifických podmínkách a ani hnědý rum Ron Zacapa Etiqueta Negra není výjimkou. Destilérka Zacapa Centenario, která vznikla už v roce 1976, dokonce tvrdí, že její plantáže s cukrovou třtinou, která slouží jako základ pro výrobu tohoto rumu, leží na nejlepším místě na světě.

Samotný rum je potom destilovaný z fermentovaného čistého panenského sirupu, jež obsahuje v čistém stavu téměř 80 % cukru, a nikoli z melasy jako jiné třtinové rumy. Zrání a blendování potom probíhá v nadmořské výšce 2333 metrů nad mořem. Toto místo, kde všechny rumy od Zacapa Centenario zrají, má jméno „The House above the Clouds“, dům nad oblaky, a právě tady jsou stovky a tisíce sudů s různě starými rumy.

Konkrétně Ron Zacapa Etiqueta Negra je velejemnou směsí šesti až třiadvacetiletých rumů, je zrály v sudech po burbonu, whisky, sherry a portském. Od ostatních Zacapa rumů o stejném stáří se tato limitovaná edice liší větším zastoupením právě sudů po sherry – ty pak stojí za větší jemností a lehce odlišnou chutí, která z něj dělá velmi žádanou součást domácích barů.

Proč právě tento rum Ron Zacapa Etiqueta Negra je limitovanou edicí slavného rumu Zacapa Centenario 23, jež sklízí úspěchy na všech přehlídkách, kde se objeví, a mimo jiné je i jediným rumem v Síni slávy karibských rumů. Mít doma limitovanou, silnější edici jednoho z nejlepších rumů planety? To už je důkaz opravdové rumové vášně!

Náš tip Ron Zacapa Etiqueta Negra se i přesto, že patří k prémiovým rumům, často uplatňuje v luxusních koktejlech. Sama destilérka na svých stránkách doporučuje koktejl, ve kterém se mísí Ron Zacapa Etiqueta Negra s hořkou angosturou, trochou pomerančové šťávy a cukrového sirupu.

Special Exclusive Limited Edition First Place Gold Medal Premium Rum Category at Caribbean Week's Rum Competition 2002 Platinum Medal