El dorado

El Dorado 21 YO 0,7l

  • Výrobce:El dorado
  • Země původu:Guyana
Rum El Dorado patří do řady těch nejluxusnějších rumů. V jeho chuti se zrcadlí jednadvacet let zrání ve specifických podmínkách. Odborníci ho označují za tekuté zlato, ti nejnáročnější pak za nejlepší rum, který ochutnali. O mnoho výš už mezi rumy jít nelze!
Delší popisek:

Někteří milovníci rumu ho označují za tekuté zlato, v zahraničí je považovaný už za téměř legendární rum, v Česku ho paradoxně zná jen hrstka znalců. Seznamte se, El Dorado 21 YO!

Jemný a zároveň složitý – typický El Dorado

Pro všechny rumy z rodiny El Dorado je typická složitost chutí i vůní - a El Dorado 21 YO, hnědý rum, který vznikl smísením rumů s délkou zrání až jednadvacet let, není výjimkou. Pikantní aroma ovoce a jakási horkost jsou předzvěstí velkého rumu, což potvrzuje už první dojem na jazyku.

Rum El Dorado 21 YO je velmi jemný, zároveň ale velmi složitý. První chutí na patře je jemná chuť kakaa, kávy a karamelu, pak se přidá zemitá rašelinová chuť opět zjemněná vanilkou a pak i rozinkami. Hlavní tělo rumu je pak sladké, s nádechem meruněk, tabáku, kávy. Mnohovrstevnatá chuť se mění s každým dalším poválením doušku na jazyku. Dozvuk je ale vždy stejný – sladce lékořicový a dlouhý.

V roce 2002 si podmanil rumový trh

El Dorado 21 YO je jednoznačně jedním z nejlepších rumů nejen destilérky Demerara Distillers, ale i jedním z nejlepších rumů z produkce celé Guyany. Aby ne, jde o komplet rumů, z nichž každý zrál jinou cestou, každý měl unikátní podmínky pro staření. Část rumů tak zrála v sudech po whisky, část v sudech po burbonu. Výsledkem jejich mísení je pak tento rum s temně červenými až mahagonovými odlesky, kteří odborníci považují za ideální volbu pro opravdu náročné konzumenty.

Baculatá nepříliš vysoká lahev s elegantní modrou etiketou a zlatým nápisem se na trhu objevila v roce 2002 a okamžitě si ho celý podmanila. Rum El Dorado 21 YO je držitelem i několika významných ocenění a my vám jeho sladkou složitost nabízíme prostřednictvím našeho eshopu.

Proč právě tento rum? Rum El Dorado by neměl chybět v rumovém baru všech, kteří to s rumy myslí opravdu vážně. Jeho chuť je složitá a ne každý se s ní napoprvé srovná, nicméně člověk si díky tomuto rumu vycvičí smysly a chuťové pohárky.

Náš tipJednadvacetiletý rum El Dorado je ideálním společníkem na večery, které si chce člověk jen tak líně užít – vezměte do jedné ruky sklenku tohoto rumu a do druhé jemný doutník!

Beverage Testing Institute Rating: 98 International Wine & Spirits Competition Award: Silver Findthebest.com Smart Rating: 88