El dorado

El Dorado Dark Rum

  • Výrobce:El dorado
  • Země původu:Guyana
Koktejlový rum, který nabízí skvělý poměr kvality a ceny. To je El Dorado Dark Rum od destilérky Demerara z Guyany. Sháníte dobrý a zároveň cenově dostupný rum na večírek s přáteli? Sáhněte právě po tomto – oceněném na jedné z rumových přehlídek. Občas je člověku líto vydat v plénum i mezi své přátele láhev kvalitního rumu. S rumem El Dorado nicméně můžete být sobec a zároveň je neurazit. Jde totiž o ideální rum pro popíjení s přáteli – jeho cena je velmi příznivá a chuť předčí vaše očekávání.
Delší popisek:

Dva roky prázdnin… v sudech

V názvu má tento rum z Guyany od destilérky Demerara sice slovíčko „dark“, což znamená tmavý, v úzké a vysoké lahvi se ale ukrývá spíše zlatohnědá a rozhodně ne velmi tmavá tekutina. El Dorado Dark Rum je ve skutečnosti světle hnědý rum, který byl vydestilovaný z fermetované melasy a následně strávil v sudech zhruba dva roky.

Jeho chuť je tedy oproti jeho starším sourozencům výrazně plošší, rozhodně ale ne špatná. Je měkká, teplá a plná s jemnými tóny karamelu a se zřetelným nádechem melasy. Pikantnost se tady snoubí s příjemnou sladkostí. Vůně je potom příjemně sladká, až medová, s nádechem karamelu a datlí.

Skvělý rum pro míchání koktejlů

El Dorado je skvělý rum pro míchání, má sílu a plnou a hladkou chuť, která vynikne právě v koktejlech a long drincích. Ti, kteří ho ochutnali říkají, že nabízí nadstandardní poměr ceny a kvality. Nicméně platí, že pokud si chce člověk vychutnat kvalitní El Dorado rum v čistém stavu, měl by do barové skříňky sáhnout po některém z jeho starších sourozenců – ať už po dvanáctileté nebo dokonce patnáctileté variantě.

Mimochodem, v obchodech můžete narazit na El Dorado Dark Rum se dvěma odlišnými etiketami. Na té první je pláž s kokosovými palmami pří západu slunce, na té druhé potom plachetnice v rozbouřených vlnách – typický znak pro El Dorado rumy vzniklé v posledních letech. Ať už se vám ale do rukou dostane jakákoli varianta, pak vězte, že obsah alkoholu je v tomto rumu 37,5 procenta.

Proč právě tento rumProtože bodoval na přehlídce rumů v Londýně, kde v roce 2006 získal stříbrnou medaili v kategorii stejně starých, respektive mladých rumů. A protože jde o rum, který by neměl chybět na žádné party s přáteli.

Náš tipEl Dorado Dark Rum je skvělý do koktejlů, včetně Rumového punče z Guyany. Jak na něj? Smíchejte ve velké nádobě 1 lahev rumu El Dorado Dark Rum, 1 litr ovocné šťávy (ideálně z manga), 100 až 150 mililitrů čerstvě vymačkané šťávy z limetek, 2 litry zázvorové limonády a přidejte na kousky nakrájenou limetku. Pak už stačí jen připravit sklenky a dostatek ledu. Na zdraví!