El dorado

El Dorado Cream Liqueur

  • Výrobce:El dorado
Jemný a krémový likér z pětiletého zlatého rumu El Dorado, smetany a tajemné směsi koření. To je El Dorado Cream Liqueur, netradiční rumový nápoj s pouhými 16,5 procenty alkoholu. Vyzkoušejte jeden z nejlepších rumových likérů světa a zároveň skvělý základ do krémových koktejlů - získal ocenění jako nejlepší krémový likér planety.
Delší popisek:

Základem je zlatý rum

Zlatý rum El Dorado, který zrál v dubových sudech pět let , čerstvá smetana a směs přírodního koření. To jsou základní suroviny pro vznik tohoto rumového likéru z Guyany. Přesný recept destilérka Demerara tají, ví se jen to, že velmi záleží na dokonalém poměru těchto surovin.

Výsledek náročného blendování ale bere dech. A to nejen laikům, kteří kvalitním rumům příliš nerozumí, ale i těm, jejichž chuťové pohárky jsou už náročnější na kvalitu. El Dorado Cream Liqueur je podle nich jemný, zároveň v něm ale o to výrazněji vystupují chuti původního rumu.

Vůně tohoto zlatého rumového likéru je příjemně sladká a plná. Znalci doporučují nechat láhev chvilku po otevření stát, aby se aroma mohlo naplno rozvinout. Ve sklence pak ucítíte jemné tóny karamelu, trochu vanilky a nádech pražených oříšků.

  Likér do koktejlů, do kávy i do zmrzliny

Chuti dominuje původní rum. Je komplexní, jemná, zároveň mírně dřevitá a příjemně pikantní. Jemná sladkost si podává ruku s krémovitostí a likér nádherně klouže do krku – aby také ne, když se pro jeho výrobu používá jen ta nejlepší čerstvá smetana.

El Dorado Cream Liquer je podle samotného výrobce, destilérky Demerara, kde vzniká poctivou ruční prací, ideálním nápojem pro míchání hutných a krémovitých koktejlů, skvělým likérem do zmrzlin, kvalitních krémů, ale i do kávy. Znalci v diskuzích se nicméně shodují na tom, že nic ze svého kouzla neztratí ani v okamžiku, kdy si ho do sklenky nalijete samotný, případně s jednou kostkou ledu.

Tmavá láhev se širokou základnou a úzkým dlouhým hrdlem udělá radost i lidem, kteří si nepotrpí na příliš silný alkohol – ukrývá se v ní totiž jen 16,5 procent alkoholu. Na skvělé chuti to tomuto rumovému likéru neubírá. Právě naopak.

Proč právě tento rumEl Dorado Cream Liquer v roce 2006 obdržel na jedné z mnoha soutěžních přehlídek titul „Nejlepší krémový likér planety“. Kromě toho jde o nápoj, na jehož kvalitách a skvělé chuti se shodnou jak laici, tak rumoví znalci.

Náš tipNamíchejte si s tímto likérem koktejl Alexander Cream, který doporučuje sama destilérka. Stačí smísit 25 ml tohoto likéru s 25 ml některého ze zlatých nebo hnědých El Dorado rumů, přidat 10 ml čokoládové smetany a 35 ml klasické čerstvé smetany. Protřepat s pár kostkami ledu, nalít do sklenek na Martini a navrch nastrouhat muškátový oříšek. Hotovo!