Puntacana

Puntacana XOX 50 Aniversario

  • Výrobce:Puntacana
  • Země původu:Dominikánská republika
Výjimečný rum pro výjimečné chvíle! Puntacana XOX 50 Aniversario vznikl v malé limitované edici a získal zlatou medaili na rumové konferenci v Madridu v roce 2013. Vychutnejte si nádhernou vůni, hlubokou chuť a pocit výjimečnosti při popíjení tohoto rumu!
Delší popisek:

Zlatá krabice, zlatá etiketa a… zlatá medaile z přehlídky nejlepších rumů pro rok 2013 v Madridu! Hnědý rum Puntacana XOX 50 Aniversario vznikl k padesátiletému výročí pod hlavičkou společnosti Oliver&Oliver a stal se tím nejlepším dárkem, který si tato firma z Dominikánské republiky mohla nadělit.

Hluboká barva i hluboká chuť!

Barva rumu Puntacana XOX 50 Aniversario je hluboká, tmavá, hnědočervená, mahagonová. A vůně? Ta je nesmírně bohatá, plná, s ovocnými tóny zralého ovoce, ale i s tóny vanilky, mandlí a sherry. Úplně v pozadí je potom špetka kouře.

Chuť rumu Puntacana XOX 50 Aniversario je komplexní a vyvážená a odkazující na původ sudů, ve kterých tato směs rumů zrála. V chuti se mísí ovocná sladkost říkající, že rumy zrály dlouho v sudech po portském víně, a závěr pak dává tušit, že svou roli v poslední fázi zrání hrály i sudy po single malt whisky. V chuti jsou cítit ještě tóny vanilky, sherry, dřevitost dubu a v závěru kromě mírně sladové chuti i troška čokolády.

Pětadvacet až třicet let zrání

Puntacana XOX 50 Aniversario je směs rumů, které zrály v sudech v průměru pětadvacet až třicet let. Na trhu se tento hnědý rum objevil v roce 2013 (tedy jen dva roky potom, co Oliver&Oliver uvedl na trh celou značku Puntacana Club) a původně byl určený jen pro domácí trh v Dominikánské republice.

Protože jde o limitovanou edici, vyrobilo se lahví tohoto rumu jen několik málo tisíc, všechny tedy mají své unikátní identifikační číslo a na všech byste měli nalézt i datum plnění. Exkluzivita a malý objem této edice ale na druhou stranu stojí i za vyšší cenou, kterou je nutné za rum Puntacana XOX 50 Aniversario zaplatit.

Oliver&Oliver – značka kvality

Firma Oliver&Oliver mimochodem proslula právě výrobou malých rumových edic, které vynikají kvalitou. Ruční práce, kvalitní suroviny a zkušenosti, které si rodina Oliverů předává z generace na generaci už od poloviny 19. století. Mimochodem – rodina přišla do Dominikánské republiky z Kuby a tvrdí, že ač její rumy vznikají pod hlavičkou Dominikány, tepe v nich kubánské srdce.

Přesvědčte se o tom s rumem Puntacana XOX 50 Aniversario!

Proč právě tento rumPři výrobě výročního rumu se chce každá firma vytáhnout. A Oliver&Oliver nebyl výjimkou. Výsledkem je limitovaná edice rumu Puntacana XOX 50 Aniversario, který obdržel zlatou medaili na rumové konferenci v Madridu v roce 2013.

Náš tip Nepospíchejte. Rum Puntacana XOX 50 Aniversario je poklad, který je potřeba vychutnávat. proto ho nalijte do skleničky a nejdříve dopřejte gurmánský zážitek svému nosu. Jemná vůně vás bude přemlouvat k rychlému ochutnání, ale opravdu zpomalte a pokuste se odhalit všechna její zákoutí.