Cortez

Cortez Spiced

  • Výrobce:Cortez
  • Země původu:Panama
Máte rádi chuť vanilky a vůni skořice? Pak rozhodně sáhněte po kořeněném zlatém rumu Ron Cortéz Spiced z Panamy. Výborný poměr ceny a kvality z něj dělají skvělý rum do koktejlů i na setkání s přáteli, kde si chcete vychutnat opravdu dobrý nápoj. Nechte se unést na vlně vanilky, muškátového oříšku a skořice!
Delší popisek:

Zlato a vůně koření uvnitř lahve

Zlatá barva uvnitř skleněné lahve a její etiketa laděná do jemných béžových odstínů – tak, aby s obsahem korespondovala. Ron Cortez je – jak už název napovídá – kořeněný rum, který nejen voní, ale i chutná po vanilce, muškátovém oříšku a skořici. A vůně se po místnosti rozlije hned, jak otevřete lahev.

Chuť je spíše jemná, příjemně nasládlá a s jemnými tóny karamelu. Chuť rumu, který byl pečlivě vybraný, je v dokonalé rovnováze s přírodními kořeněnými extrakty. Zapomeňte na umělé aroma, v destilérce Varela Hermanos, kde rum vznikl, použili k ovonění opravdové vanilkové lusky, skořici a muškátový oříšek.

Skvělý poměr ceny a kvality

Zlatý Ron Cortez Spiced je skvělou volbou, pokud chcete kvalitnější rum, než ty, které prodávají v běžných obchodech, ale zároveň za něj nechcete platit příliš mnoho. Poměr ceny a kvality je to, co si jeho fanoušci v internetových diskuzích a recenzích opravdu pochvalují.

Ron Cortez je skvělý koktejlový rum – ať už se rozhodnete míchat sofistikovanější koktejly, nebo ho jen promísit s colou a s několika kostkami ledu. Popíjet se dá ale i samotný. Navíc je slabší než většina ostatních rumů, má jen 35 % alkoholu.

Je produktem největší destilérky v zemi, rodinného podniku Varela Hermanos. Tedy, abychom byli přesní – Varela Hermanos byl původně rodinný podnik, nicméně dnes, když ho vede už třetí generace rodiny, v něm pracuje na sedm set dalších zaměstnanců. A tak vlastně není divu, že produkuje asi 90 % všech alkoholických nápojů, které se v Panamě vyrobí.

Proč právě tento rum? Protože je to svým způsobem sourozenec výborných rumů Abuelo, které stejně jako rum Cortez Spiced vznikají v destilérce Varela Hermanos v Panamě. Větší a hlavně kvalitnější podnik v Panamě nenajdete!

Náš tip Namíchejte si některý z tradičních koktejlů nikoli s klasickým rumem, ale s Ron Cortez Spiced a vyzkoušejte, jak bude chutnat mojito nebo třeba „obyčejné“ Cuba Libre s lehkou příchutí vanilky. Nebojte se menších experimentů!