Diplomático

Diplomático Single Vintage 2000

  • Výrobce:Diplomático
  • Země původu:Venezuela
Vychutnejte si výsledek nejlepší sklizně cukrové třtiny v novodobé historii Venezuely! Hnědý rum Diplomático Single Vintage 2000 vznikl v limitované edici a v jeho chuti se odráží 12 let strávených v sudech i péče, které se mu dostalo. Komplexní, intenzívní a opravdu velmi kvalitní rum!
Delší popisek:

Sklizeň cukrové třtiny v roce 2000 byla ve Venezuele nejlepší za několik posledních desítek let. Celý rok bylo nadprůměrně horko, tak akorát vlhko, ale srážek naštěstí spíše méně. Ideální podmínky pro to, aby se maximálně rozvinulo aroma cukrové třtiny… a aby následně mohl vzniknout základ rumu Diplomático Single Vintage 2000.

Diplomático Single Vintage 2000 je zlatohnědý rum, který je ukrytý v krásné elegantní lahvi a následně v modrostříbrné krabici. Je škoda ho v ní ale skrývat, obzvlášť, když na denním světle tak krásně září. Vůně je bohatá, hutná – s tóny dřeva, sladkým aroma ovoce a s jemnou vanilkou a čokoládou na pozadí.

Silný rum se silným charakterem

Chuť? Komplexní a intenzívní. Odráží se v ní dvanáct let strávených v sudech i absolutní péče, kterou tento rum dostal. I v ní je cítit dubové dřevo sudů, ve kterých rum zrál, sladkost čokolády, jemnost vanilky a ovocné tóny. Diplomático Single Vintage 2000 je rum s bohatým a silným charakterem. A také s vyšším obsahem alkoholu – obsahuje ho 43 %.

Na počátku jeho vzniku skutečně stála bohatá sklizeň v roce 2000, následně byl tento zlatohnědý rum destilovaný v unikátním starém kotlíkovém zařízení. Pak přišlo na řadu dlouholeté staření v sudech po bourbonu a single malt whisky. A venezuelská Destileras Unidas si byla velmi dobře vědoma toho, jaký poklad má v sudech. Proto bylo jeho zrání pečlivě hlídané a na starosti ho měl velezkušený Tito Corderor.

<đtrong>Složitý postup, dokonalý výsledek

A ten po dvanácti letech zavelel, že chuť rumu je (téměř) dokonalá. Následovalo finální doladění v sudech po sherry a pak už cesta k milovníkům rumu…

Zdá se vám postup vzniku rumu Diplomático Single Vintage 2000 složitý? Ano, to skutečně je. Výsledek ale stojí za to. Diplomático Single Vintage 2000 není rum pro běžné popíjení nebo, nedej bože, na míchání do koktejlů. Je rumem pro zvláštní příležitosti. Rumem, který nalijete jen opravdu dobrému příteli… a i tehdy budete chvilku přemýšlet, než otevřete elegantní lahev a decentně naplníte sklenku…

Proč právě tento rumProtože prochází se striktně limitované edice a na trhu je zatím spíše nedostatkovým zbožím. I proto je jeho cena tak vysoká… na druhou stranu, jde o opravdový rumový unikát, který ke značce Diplomático přitáhl stovky nových zákazníků. Možná se mu to povede i u vás!

Náš tipNedaří se vám delší domu tento rum sehnat? Zkuste ho hledat po označením Botucal Single Vintage 2000. Občas je v eshopech k mání právě pod tímto alternativním názvem, který společnost Destileras Unidas používá na některých trzích – balení je stejné, nápoj uvnitř lahve taktéž, jen název je jiný. Setkat se s tím můžete například v Německu.