Santa Teresa

Santa Teresa Solera 1796 0,7l (tuba)

  • Výrobce:Santa Teresa
  • Země původu:Venezuela
Jantarová barva, decentní a vyvážená chuť a k tomu navíc i příjemná cena. Santa Teresa Solera 1796 je jedním z nejlepších rumů původem z Jižní Ameriky a zároveň jde o důstojnou oslavu dvousetletého výročí vzniku rodinné palírny Santa Teresa.
Delší popisek:

Výjimečná jubilea si žádají výjimečné činy. Jedním z takových počinů byl vznik prémiového rumu Santa Teresa Solera 1796, s jehož mícháním a tvořením začal mistr rodinné palírny Santa Teresa už v roce 1992. A v roce 1996, přesně 200 let po založení tohoto rodinného podniku, spatřil světlo světa rum Santa Teresa Solera 1796.

Santa Teresa – vyvážená vůně a decentní chuť

Hnědý rum Santa Teresa Solera 1796 má mírně sladkou a vyváženou vůni, kdy vás v nose polechtá aroma černé třešně a javorového sirupu.

Chuť je pak opravdu velmi jemná, na jazyku je lehce cítit dub a kouř, po chvíli se v chuti rozvinou i teplé tóny skořice, závěr je potom anýzově suchý a člověka navnadí k dalšímu doušku. Celkově je chuť venezuelského rumu Santa Teresa Solera 1796 velmi decentní, vyvážená a nepříliš kořeněná.

Ze dna až na samý vrchol

Tento komplet neobyčejných rumů, které zrály čtyři, ale i pětatřicet let – a to ve francouzských sudech, ale i v sudech po whisky a po burbonu, je výsledkem takzvaného „solera“ způsobu zrání a k zákazníkům se dostává v lahvi ukryté v modré tubě s pergamenovou etiketou a velkou pečetí.

Jen málokdo přitom při popíjení tohoto rumu tuší, že nechybělo mnoho a rum Santa Teresa Solera 1796 nemusel vzniknout. Rodinná palírna Santa Teresa, která vznikla v roce 1796 a je tudíž nejstarší palírnou ve Venezuele, se v posledních desetiletích potýkala s obrovskými existenčními problémy. Nicméně se z nich dokázala oklepat, vytvořila několik výborných rumů a ty se postupně etablují jako neodmyslitelná součást těch nejlepších barů.

Pokud se tedy považujete za rumového znalce, nebo prostě jen chcete opravdu dobrý rum pro běžné popíjení po večerech, vsaďte na Santa Teresa Solera 1796.

Proč právě tento rum? Santa Teresa Solera 1796 má pověst jednoho z nejlepších jihoamerických rumů. Nad to patří k rumům, které jsou velmi kvalitní a které zároveň pořídíte za příjemnou cenu. Chcete stoprocentní zážitek z rumu, ale zároveň se finančně nezruinovat? Sáhněte po Santa Teresa Solera 1796!

Náš tip Rum Santa Teresa Solera 1796 je velmi jemný, prý patří k těm vůbec nejjemnějším. Proto ho nemíchejte, nepijte s kostkami ledu, kde se jeho chuť může vytrácet, ale vychutnejte si ho samotný. Jen tak zachytíte všechny jemné chuťové nuance.

GOLD MEDAL | EXCEPTIONAL Beverage Testing Institute, USA 2003, 2004, 2005, 2007, 2008 & 2009 GOLD MEDAL San Francisco World Spirits Competition, San Francisco, EEUU 2009 BEST IN CATEGORY | GOLD MEDAL International Cane Spirits Festival & Tasting Competition Tampa, Florida, USA 2007