Venezuela rumy

Její břehy také omývají vody Karibiku, nicméně Venezuela není tou prvoplánovou rumovou zemí, jako jsou například Dominikánská republika, nebo Kuba. Neznamená to ale, že by její rumy nebyly kvalitní. Právě naopak. Značka Diplomático má perfektní pověst a rumy Santa Teresa zase těží z bohaté historie.

 

Ptáte se, kdy koupit rum z Venezuely?

 

  • když chcete za malé peníze velký rum. Možná právě proto, že Venezuela není prvoplánovou rumovou destinací, jsou místní rumy (až na výjimky) výbornou volbou, pokud nemáte bezednou peněženku, ale chcete si dopřát kvalitní rum. Mladší rumy Diplomático budiž příkladem.
  • když chcete „večírkový“ rum. Pak jsou ideální volbou třeba právě venezuelské rumy Santa Teresa. Nejsou příliš drahé, perfektně se hodí do koktejlů a dají se pít i v čistém stavu. Navíc vás nebude tolik mrzet, když s přáteli vypijete rovnou celou lahev.
  • když chcete rum, který bude jemně sladký. Říká se, že cukrová třtina ve Venezuele má nadprůměrnou kvalitu. Takže pak není divu, že je většina venezuelských rumů jemně a decentně nasládlá. Nečekejte nápor sladkosti, ale sofistikovanou sladkou jemnost.
  • když chcete vlastnit Rolls Royce mezi rumy. Právě z Venezuely je totiž nejluxusnější rum, který máme v nabídce. Diplomático Ambassador je dodávaný v luxusní dřevěné kazetě, v krásné lahvi, která má zlacený uzávěr. Výš už mezi našimi rumy jít nelze.
  • když toužíte po rumu, který má historii. A to opravdu pořádně dlouhou. Rodinný podnik Santa Teresa se hlásí k odkazům z konce 18. století, konkrétně z roku 1796. Mnoho starších rumových podniků na světě není. A je jasné, že tady dotáhli rumové řemeslo k dokonalosti.
Diplomático Ambassador 0,7l (kazeta)
2012 RumXP Tasting Competition Award: Gold Created by Golden Barrel Awards 2011 Master Rum Blender of the Year, Tito Cordero In the list of best new rums of 2011
Diplomático Añejo 0,7l
„Platinum Medal“ – World Beverage Competition „Double Gold Medal“ – San Francisco World Spirit Competition
Diplomático Blanco 0,7l
Gold Medal - White Rum - 2009 Ministry of Rum Tasting Competition Miami 2009 Drinks Business Spirits Masters awards
Diplomático Reserva 0,7l
Best in Class at the Rum Experience, London 2007 Gold Medal at the Rum Experience, London 2007
Diplomático Reserva Exclusiva 0,7l
„Best of Category“ v kategorii rumů zrajících 9–15 let – International Rum Festival 2008, Ybor City, Tampa, Florida. Gold Medal - Premium Rum - 2009 Ministry of Rum Tasting Competition Gold Medal - Premium Rum - 2007 Ministry of Rum Tasting Competition Rum Diplomático je v AKCI!
Diplomático Reserva Exclusiva 0,7l (tuba)
„Best of Category“ v kategorii rumů zrajících 9–15 let – International Rum Festival 2008, Ybor City, Tampa, Florida. Gold Medal - Premium Rum - 2009 Ministry of Rum Tasting Competition Gold Medal - Premium Rum - 2007 Ministry of Rum Tasting Competition
Santa Teresa Claro 1l
International Wine & Spirits Competition Award: Silver
Santa Teresa Gran Reserva 1l
Silver Medal 2007 Ministry of Rum Tasting Competition Gold Medal - Dark Rum - 2006 International Sugar Cane Spirits Tasting Competition Ybor City