Diplomático

Diplomático Ambassador 0,7l (kazeta)

  • Výrobce:Diplomático
  • Země původu:Venezuela
Diplomático Ambassador je velký chuťově bohatý hnědý rum, který se po právu řadí mezi nejlepší prémiové rumy světa. Balený v luxusní dřevěné kazetě a v lahvi se zlaceným uzávěrem dává od první chvíle tušit, že je jedinečný.
Delší popisek:

Nad jeho tvorbou strávil Tito Corderon více než deset let. Přemýšlel, vyvažoval chutě, upravoval poměry, ladil chuť tohoto hnědého rumu do posledního detailu. Výsledkem je klenot mezi rumy a velvyslanec luxusu – rum Diplomático Ambassador.

Diplomático Ambassador – svádí už svou vůní

Tmavě hnědý rum Diplomático Ambassador svádí svou vůní ještě před prvním douškem. Místnost provoní jen pár chvil po odstranění uzávěru s 18karátovým zlatem jemná vůně sušeného a kandovaného ovoce s příměsí vůně vanilky, medu, koření a s jemným kouřovým nádechem na pozadí.

Chuť je na začátku silná a komplexní a spojuje v sobě to nejlepší z chutí tmavé čokolády, sušeného ovoce, kávy a vanilky, po chvíli se do popředí dostávají i další chuťové vrstvy a chuť se stává hutnou, chtělo by se říci až téměř krémovitou, dozvuk je teplý a až překvapivě silný.

Venezuelský poklad

Rum Diplomático Ambassador je vlajkovou lodí a korunním klenotem společnosti Diplomático z Venezuely. Dvanáct let zraje v sudech po americkém burbonu, pak ho čekají ještě dva roky zrání v sudech po španělském sherry Pedro Ximenez. Do luxusních lahví je pak stáčený přímo ze sudů – prý proto, aby se z jeho unikátnosti nevytratil ani kousek.

Poprvé byl rum Diplomático Ambassador veřejnosti představený v říjnu 2011 a okamžitě se zařadil mezi nejlepší prémiové rumy světa. Destilérka Diplomático každý rok pošle do prodeje 1600 lahví, každou s unikátním číslem – a mezi milovníky rumu je o ně, i přes poměrně vysokou cenu, obrovský zájem.

Vlastnit totiž dřevěnou krabici, v níž je na jemné látce uložená lahev se zlaceným uzávěrem, je něco podobného jako vlastnit Rolls-Royce.

Proč právě tento rum Jednoduše proto, že nic lepšího na trhu rumů dostat nemůžete. Jde o unikátní rum, jehož se každý rok vyrobí jen několik set lahví. Každá má své unikátní číslo, každá má svého konkrétního majitele. Přidejte se do klubu těch největších rumových milovníků.

Náš tip Diplomático Ambassador rozhodně není rum na běžné popíjení s přáteli. Pokud vás ale čeká v budoucnu velký životní předěl, jděte do něj! Výjimečné chvíle si žádají výjimečný nápoj - a tím tento rum ve zlacené lahvi jednoznačně je.

2012 RumXP Tasting Competition Award: Gold Created by Golden Barrel Awards 2011 Master Rum Blender of the Year, Tito Cordero In the list of best new rums of 2011