Diplomático

Diplomático Blanco 0,7l

  • Výrobce:Diplomático
  • Země původu:Venezuela
Chcete obyčejný bílý rum do koktejlů? Pak zapomeňte na Diplomático Blanco. Tohle je úplně jiná liga. Prvotřídní bílý rum, který je ale chuťově úplně jinde. Vychutnejte si čtyřikrát destilovaný a pětkrát filtrovaný nápoj, jež zrál šest let a jehož poznávacím znamením je kokosový závěr.
Delší popisek:

Měřeno optikou „běžných“ bílých rumů, je Diplomático Blanco vlastně stařík. Šest roků v sudech ale v jeho případě rozhodně nebylo na škodu. Posunuly ho totiž do úplně jiné ligy – a to nejen věkové, ale hlavně chuťové. Diplomático Blanco je bílý rum, který jako bílý rum nechutná…

Chuť, která nepatří bílému rumu

Rozpoznat všechny voňavé tóny v tomto bílém rumu původem z Venezuely z produkce destilérky Destilerias Unidas dá člověku zabrat. Vůně je nicméně příjemná, s tóny tropického ovoce i citrusů, pak ale i příjemně odkazující na vanilku a dub, přidává se i aroma šťavnaté cukrové třtiny. Vše má ve výsledku čistý „tvar“, ze kterého nic výrazně nevybočuje.

Co se chuti Diplomático Blanco týká, i ta je dokonale „čistá“, mírně sladká. I tady chuťové buňky polechtá mírná ovocnost a následně sladkost karamelu. Tělo je středně těžké a někteří mluví o chuti „máslových sušenek“ – ostatně rum opravdu krásně klouže do krku – závěr je sušší a kokosový, což je poznávací znamení tohoto rumu.

Když je výroba alchymií

Proces výroby rumu Diplomático Blanco je hotová alchymie, nepříliš typická pro bílé rumy. Nejprve je čtyřikrát destilovaný, pak ho čeká šestiletý pobyt v sudech z bílého dubu, z nichž nasaje nejen aroma a chuť, ale i barvu. Ta je ale před lahvováním „zneutralizována“ hned pětinásobnou filtrací. Výsledkem tak je dokonale průzračný rum.

Diplomático Blanco je jedním z nejnovějších produktů z rodiny rumů Diplomático, nicméně už stihl posbírat několik prestižních cen a vybudovat si mezi znalci rumu opravdu vysoké renomé.

Pro milovníky rumů je vysoká cylindrická a nečekaně těžká lahev s oranžovými a měděnými prvky na etiketě symbolem prvotřídních bílých rumů a někteří se dokonce nebojí mluvit o alternativě k těm nejlepším vodkám.

Rum Diplomático Blanco je rum, kterého by byla ohromná škoda do „obyčejných“ rumových koktejlů. Pokud už ho chcete míchat, nechte ho vyniknout v luxusnějších nápojových variacích. A rozhodně vás nezklame ani v okamžiku, kdy jím naplníte sklenku jen s několika kostkami ledu.

Proč právě tento rumBílé rumy jsou často považovány za rumy bez ducha a bez hloubky chuti. Diplomático Blanco je jiný, jiná je jeho chuť a pořídit by ho měl každý, kdo uvažuje o bílém rumu, který nebude „koktejlový“, ale určený hlavně na samostatné popíjení.

Náš tip Diplomático Blanco chutná úplně jinak než běžné bílé rumy. Vyzkoušejte proto na vašich v rumech zkušených přátelích ochutnávku naslepo. Znalci napříč internetem se shodují, že velká část lidí podle chuti usuzuje na prémiový hnědý rum a po odkrytí očí a odhalení barvy nápoje jsou překvapeni.

Gold Medal - White Rum - 2009 Ministry of Rum Tasting Competition Miami 2009 Drinks Business Spirits Masters awards