Diplomático

Diplomático Reserva 0,7l

  • Výrobce:Diplomático
  • Země původu:Venezuela
I za malé peníze pořídíte velký rum, a to dokonce z rodiny rumů Diplomático! Důkazem budiž Diplomático Reserva, hnědý rum, který má vyváženou, ale složitou chuť, jež odkazuje třeba na sladkost sherry. Vychutnejte si, jak umí stařit a mísit rumy ve Venezuele!
Delší popisek:

Jednadvacet budov a v nich 400 tisíc barelů s kvalitním alkoholem, který v nich zraje a stává se ještě lepším. To není neexistující ráj, ale místo ve Venezuele, kde v destilérce Destilerias Unidas vzniká hnědý rum Diplomático Reserva.

Barva mědi, sladkost sherry

Rum Diplomático Reserva má atraktivní temně měděnou barvu a vůni, ve které se snoubí sladkost karamelu, lehká dubová dřevitost a příjemné tóny vanilky. A možná někde na pozadí rozpoznáte ještě muškátový oříšek a skořici.

Chuť je stejně jako u rumu Diplomatico Añejo lehce pikantní. Zároveň je v ní ale cítit sladkost sherry, dlouhé roky v sudech a až potom sladký karamel. Jde o opravdu složitý degustační zážitek, který je ukončený sušším závěrem.

Chuťovým tónům, které odkazují na roky v sudech, se nelze divit. Rum Diplomático Reserva je blendovaný ze dvou typů rumů. Těmi prvními jsou lehké a středně těžké rumy, jež v sudech zrály „pouhé“ dva až tři roky. Druhou skupinu ale tvoří těžké rumy, které v malých dubových sudech pobyly podstatně delší dobu – některé i osm let.

Vyváženost je ukryta v zelené lahvi

Výsledkem je potom rum Diplomático Reserva, který je výjimečně vyvážený a který i díky jemnosti, se kterou po chvíli člověku pohladí patro, získal několik významných ocenění.

Pokud se po něm budete poohlížet v obchodě, pak hledejte zelenou, tedy zelenou lahev, ve které měděná barva rumu Diplomático Reserva získává ještě temnější odstín. Štítek na této baňaté lahvi potom vypadá jako pergamenový.

O rumu Diplomático Reserva se říká, že je oproti svému „mladšímu“ sourozenci Diplomático Añejo chuťově bohatší a mírně sladší. Na paměti ale mějte, že je i výrazně složitější. Ač je stejně jako Añejo vyráběný z cukrové třtiny z okolí haciendy Saruro ve Venezuele.

Proč právě tento rum Hnědý rum Diplomático Reserva leží tak trochu ve stínu ostatních rumů Diplomático, nicméně je důkazem toho, že není potřeba utratit spoustu peněz, aby člověk získal velký rum. Výborná chuť za skvělou cenu, to je hlavní argument pro nákup tohoto rumu.

Náš tip Rum Dplomático Reserva je rumový universál za dobrou cenu, proto je ideální na experimenty. Dejte si ho jednou čistý, podruhé na ledu a potřetí ho zamíchejte do koktejlu. Jeho chuť se bude proměňovat podle okolních podmínek.

Best in Class at the Rum Experience, London 2007 Gold Medal at the Rum Experience, London 2007