Santa Teresa

Santa Teresa Claro 1l

  • Výrobce:Santa Teresa
  • Země původu:Venezuela
Santa Teresa Claro je výborný koktejlový rum, který jednoznačně patří do daiquiri a mojita! Sladká vůně, jemná nasládlá chuť a zlatavá barva. Svou chutí doplňuje ostatní koktejlové přísady, ale snese i popíjení v čistém stavu.
Delší popisek:

Jihoamerická Venezuela není jen vývozcem laciných telenovel, ale i velmi dobrých koktejlových rumů. Přeborníci jsou v tomto směru v destilérce Santa Teresa, jejíž historie se datuje až do roku 1796. Bílý rum Santa Teresa Claro je dokonce doporučován jako ten nejlepší do koktejlu daiquiri.

Bílý rum se zlatavou barvou

Santa Teresa Claro sice oficiálně patří mezí bílé rumy, jeho barva je ale světle zlatá a připomíná barvu slámy. Vůně je sladce ovocná, jemná, s trochou svěžesti zelené trávy, sladkostí vanilky a kokosu a dřevitosti dubu.

Chuť rumu Santa Teresa Claro je lehká, nutno ale říci, že spoustu rumů v kategorii těch lehkých předčí a patří rozhodně k nadprůměru ve své kategorii. První kontakt s jazykem je sladký a příjemně sladkou chuť si rum uchová i dál. Po chvíli se ještě navíc přidávají svěží tóny citrusů. A závěr – opět sladký.

Rum Santa Teresa Claro je tvořený rumy, jež zrají dva až pět let. Jde tedy o opravdu mladý rum a jeho světle nazlátlá barva je výsledkem pobytu v použitých dubových sudech po whisky a burbonu, který ale nebyl tak dlouhý, aby rumu dal intenzívnější barvu.

To nejlepší do rumových koktejlů

Samotná destilérka Santa Teresa označuje tento bílý rum jako „ten pravý rum pro míchání“ a vyrábí ho výhradně pro export. Santa Teresa Claro má chuť, která dokonale doplňuje další obvyklé přísady rumových koktejlů a zejména pak ty, které patří do pravého daiquiri. Kombinace limetkové šťávy, cukrového sirupu a ledové tříště s nasládle ovocnými tóny je perfektní. A třeba vás po konzumaci tohoto rumového koktejlu osvítí múza – vždyť byl nejoblíbenějším nápojem literáta Ernsta Hemingwaye!

Příjemným zjištěním pak je i fakt, že v našem obchodě nenabízíme standardní lahev s objemem 700 ml, ale rovnou litrové balení.

Proč právě tento rumSanta Teresa Claro je výborný rum na večírky a popíjení s přáteli. Jeho chuť totiž perfektně pasuje do rumových koktejlů, zároveň ale snese i popíjení v čistém stavu. Jde o rum, kterým své přátele neurazíte, na druhou stranu vás ale nebude mrzet každá kapka, která ukápne vedle, nebo se vylije.

Náš tipDestilérka Santa Teresa pro své jednotlivé rumy uvádí i unikátní koktejly. Ten pro rum Santa Teresa Claro se jmenuje Illumination a tvoří ho 6 cl tohoto rumu, 1,5 cl pomerančového likéru a stejný objem grappy. Vše byste pak měli minimálně půl minuty mísit v šejkru na kostkách ledu.

International Wine & Spirits Competition Award: Silver