Cubaney

Cubaney Solera Reserva 8 Años Solera

  • Výrobce:Cubaney
  • Země původu:Dominikánská republika
Rum Cubaney Solera Reserva 8 Años není svůdný jenom po vizuální stránce. Skvěle voní po dubovém dřevě a dub je cítit i na jazyku. Tento hnědý dominikánský rum navíc nabízí skvělý poměr mezi kvalitou a cenou. Prožijte skvělý večer s přáteli bez toho, aby vám bylo líto vyprázdněné lahve.
Delší popisek:

Na novém i starším štítku lahve tohoto rumu najdete reprodukci havanského přístavu tak, jak vypadal v roce 1895. Je to připomínka „starých dobrých“ časů na Kubě, připomínka domoviny, odkud pochází rodina Oliverů a dost možná i náznak toho, že chuť rumu Cubaney Solera Reserva 8 Años je ideální pro milovníky starých časů a tradičních kubánských chutí.

Dubové tóny ve vůni i chuti

Hnědý rum Cubaney Solera Reserva 8 Años se vyrábí v Dominikánské republice pod patronací společnosti Oliver&Oliver a jeho vůně je velmi výrazná a zároveň i velmi příjemná. Hlavní slovo v ní mají tóny dubového dřeva a pak také vůně pražení, někteří hovoří do konce o vůni spáleného dřeva.

Vůně je rozhodně výraznější než chuť. Nicméně i v chuti je silně cítit dřevo. Chuť osmiletého rumu Cubaney je sladká, rum samotný je na jazyku hutný a hustý. Je lahodný, příjemně sladký a mísí se v něm tóny čokolády, vanilky a i trochu pomeranče a koření. Cubaney Solera Reserva 8 Años je rum z kategorie “nostalgických”, chuť vychází z tradice původních kubánských rumů.

Mladý, ale kvalitní rum

Cubaney Solera Reserva 8 Años je v porovnání s ostatními rumy značky Cubaney mladý rum, ale v kvalitě za nimi nekulhá ani trochu. I proto, že jde o ručně vyráběný rum. Nejstarší z rumů v této směsi zrají po dobu osmi let v malých barikových sudech po americkém burbonu a vinařských sudech z Francie. Samotné zrání pak probíhá ve sklepích, které obsah sudů chrání před velkým karibským teplem.

Osmiletý rum Cubaney je stáčený do vysokých elegantních lahví. A aktuálně platí, že ho můžete pořídit se dvěma podobami štítku. První je výrazný modrý, s velkou reprodukcí rytiny havanského přístavu a speciálním štítkem, na kterém je uvedený rok, kdy byl rum umístěný do sudů, druhá varianta je potom elegantnější zeleno-zlatá s podstatně menším obrázkem přístavu.

Luxusní digestiv i společník na večer

Rum Cubaney Solera Reserva 8 Años není absolutní rumovou špičkou (ostatně, to jsou jiné rumy Cubaney), ale jde pořád o velmi kvalitní rum, kterého je škoda do koktejlů. Naopak se hodí jako luxusnější digestiv po dobrém jídle.

A ohromným plusem rumu Cubaney Solera Reserva 8 Años je i jeho cena, která je v poměru ke kvalitě opravdu velmi příjemná. Osmiletý Cubaney je tak skvělým společníkem pro chvíle s přáteli.

Proč právě tento rum Hnědý rum Cubaney Solera Reserva 8 Años patří ke špičce mezi stejně starými, ale i o trochu staršími rumy. Na rumovém kongresu v Madridu v roce 2013 získal dvě zlaté medaile. A navázal tak na zlato z Miami v roce 2009. To jsou ocenění, ktará mají ve světě rumů váhu!

Náš tip Rum Cubaney Solera Reserva 8 Años je potřeba vychutnávat pomalu, být trpělivý a odhalovat všechny chuťové nuance, které nabízí. A někteří doporučují ho popíjet společně s kousky kvalitní čokolády, se kterou vytvoří v ústech neodolatelnou kombinaci.